Přidat stránku pod názvem:

RSS

 

Vážení návštěvníci,

na našich internetových stránkách máte nyní možnost odebírat nové informace, publikované Svazem českých a moravských bytových družstev, pomocí technologie RSS. Lze tak odebírat novinky bez nutnosti pravidelného navštěvování našich stránek a sledování nově publikovaných informací obdobně jako např. na zpravodajských serverech. Doufáme, že toto řešení přispěje k lepší a rychlejší informovanosti nejenom registrovaných návštěvníků, ale všech zájemců o informace z SČMBD.

Kanály na webu Svazu českých a moravských bytových družstev

V současné době web www.scmbd.cz poskytuje následující RSS kanály:

rss.png  nové články na webu

rss.png  metodika technická


Čtečky RSS 

Ke čtení informací je nutná RSS čtečka. Těch existuje celá řada a obecně je možné je rozdělit na samostatné aplikace a integrované čtečky.

 
Integrované čtečky jsou dostupné v běžných moderních internetových prohlížečích jako je Internet Explorer 7, Mozilla Firefox či Opera. Stejně tak jsou dostupné ve většině nových e-mailových klientech. Můžete tak dostavát informace přímo do vašeho e-mailového klienta stejně pohodlně jako vaše běžné e-maily.

Samostatných čteček existuje celá řada. Jsou to např. [FeedReader],  [FeedDemom] či [RssReader] . Další lze nalézt např. [www.stahuj.cz] .

Informace o technologii RSS 

Původně tento formát sloužil pouze k předávání aktuálních novinek mezi jednotlivými servery, které takto velmi jednoduše mohly odkazovat na aktuální články na jiných serverech.

RSS formát poskytuje obsah celého článku, příp. jeho část, odkaz na původní článek a také jiná metadata. Tyto informace jsou posílány jako XML soubor nazývaný RSS zdroj, webový zdroj, RSS stream, RSS feed nebo RSS kanál.

[převzato z encyklopedie wikipedia]

Nahoru