Přidat stránku pod názvem:

Státní fond rozvoje bydlení existuje i v roce 2008!

Úsilí vedení SČMBD se vyplatilo! Vláda na svém čtvrtečním zasedání rozhodla o tom, že Státní fond rozvoje bydlení bude fungovat i v roce 2008! . V rámci projednávání rozpočtu vláda také schválila:

  • pro rok 2007 navýšení prostředků na program PANEL o 2,8 mld Kč;
  • pro rok 2007 navýšení prostředků pro havarijní program o 100 mil Kč;
  • pro rok 2008 rozpočet SFRB 3,2 mld Kč celkem, z toho pro program PANEL 1,5 mld Kč (to je letošní plán), se snížením podpory na 2,5 %.

Letos naposledy můžeme čerpat podporu z havarijního programu, od příštího roku ho vláda zrušila.


S rozhodnutím vlády sice ještě musí souhlasit poslanci (jednání PSP začíná 25. září), ale jejich podpora je v tomto směru velmi pravděpodobná.

\"Celkově hodnotím schválený rozpočet pro letošní rok 2007 jako jednoznačný úspěch v obou programech a jsem moc rád, že jsme k tomu vydatně přispěli svými interpelacemi a vyjednáváním,\" komentuje rozpočet předseda SČMBD Ing. Vít Vaníček. \"O rozpočet pro rok 2008 budeme ještě bojovat,\" dodává Vaníček.

Posílení letošního rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení a jmenovitě rozpočtu programu PANEL naprosto odpovídá realitě. \"O program je zejména v letošním roce enormní zájem. Uzavřeli jsme již smlouvy o dotaci s více než tisícem žadatelů a za 242 žadatelů jsme vystavili záruku potřebnou k získání úvěru na opravu panelového domu,\" říká například vrchní ředitel úseku podpory a strategie Českomoravské záruční a rozvojové banky Lubomír Rajdl. Počet žádostí o dotaci, které vlastníci panelových domů v letošním roce podali, již překročil 1900.

Na nárůstu zájmu o využití podpory z programu PANEL mají velkou zásluhu členská družstva SČMBD. \"Po letech trpělivého vysvětlování potřebnosti pravidelného odkládání finančních prostředků do fondu oprav a potřebnosti rekonstrukcí sklízíme ovoce. Naše členská družstva se do oprav pouštějí ve velkém, za což si zaslouží hluboké uznání,\" chválí Vít Vaníček management družstev. \"Navíc naše poradenská střediska v regionech zpracovala 40 procent všech žádost o podporu, \" dodává Vaníček.

Nahoru