Přidat stránku pod názvem:

SČMBD se podílí na vzniku informačního centra pro bydlení v Olomouci

(Tisková zpráva) Stavební bytové družstvo Olomouc provozuje od středy 27. července pobočku Celostátního informačního centra pro bydlení (CICB). Široké veřejnosti může poskytovat informace ze všech oblastí spojených s bytovou problematikou. Svaz českých a moravských bytových družstev (SČMBD) tak spoluotevírá dveře dalšího z velkých bytových družstev, která mají o podobnou spolupráci zájem.

Informace, které jsou návštěvníkům centra k dispozici, se týkají všech forem bydlení – tedy nejen družstevního, ale i nájemního a vlastnického, bytové politiky státu i souvisejících zákonů o bydlení. „Už v loňském roce jsme pomohli otevřít podobné informační středisko v Liberci v prostorách SBD Pozemních staveb,“ říká předseda SČMBD Vít Vaníček. Svaz bytových družstev úzce spolupracuje také s Ministerstvem pro místní rozvoj i se Sdružením nájemníků ČR a zřizuje další vlastní poradenská centra. „V sídle svazu v Praze jsme zavedli pravidelné Dny otevřených dveří, v regionech jsou informace dostupné díky našim Úřadům rad v Ústí nad Labem, Českých Budějovicích, Plzni, Hradci Králové, Brně a Ostravě,“ doplňuje Vaníček. Zpřístupňování informací považuje Vaníček za jeden z hlavních úkolů SČMBD. „Legislativa se neustále mění a vyvíjí a lidé si zaslouží být včas a odborně informováni. Chceme také předejít problémům typu H - Systému, které z části zavinila nedostatečná informovanost veřejnosti. Vycházíme ze předpokladu, že problematika bydlení se týká všech občanů, bez ohledu na politické názory, a kvalitních a dostupných informací nebude nikdy dost,“ uzavírá Vít Vaníček.

Základní poradenství v CICB v Olomouci bude zdarma. „Za poplatek podle tarifů advokátů budou případné nezbytné konzultace s právníkem, sepsání úřadních listin nebo právní zastupování například u soudu,“ vysvětluje předseda představenstva SBD Olomouc Antonín Kyjevský. Na poradenství se podílejí také Sdružení bytových družstev
a vlastníků a Sdružení nájemníků ČR. Po Praze a Liberci je to teprve třetí otevřená pobočka CICB v České republice.

Olomoucké SBD je dlouholetým členem Svazu českých a moravských bytových družstev a patří mezi největší družstva v ČR.

František Tlapák
manažer vnitřní a vnější komunikace
GSM: (+420) 608 967 239
e-mail: frantisek.tlapak@scmbd_cz (frantisek.tlapak@scmbd_cz?subject=)

TZ_SCMBD_05_07_28_Informacni_centrum_CICB_v_Olomouci.doc TZ_SCMBD_05_07_28_Informacni_centrum_CICB_v_Olomouci.doc (41,50 KB)

Nahoru