Přidat stránku pod názvem:

SČMBD bojuje za pokračování státní podpory programu PANEL

Na tiskové konferenci Svazu českých a moravských bytových družstev a ČSOB v 19. dubna Brně důrazně vystoupil předseda SČMBD Vít Vaníček s požadavkem na pokračování podpory programu PANEL ze státního rozpočtu . Nabízíme Vám plné znění tiskové zprávy SČMBD.

(Tisková zpráva) Podpora oprav panelových domů z programu PANEL zůstane do budoucna zachována. Při osobních jednáních v průběhu března 2007 to předsedovi Svazu českých a moravských bytových družstev (SČMBD) Vítu Vaníčkovi přislíbili ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek, jeho náměstek zodpovědný za bytovou politiku Petr Pávek i ředitel Státního fondu rozvoje bydlení Jan Wagner. Pro rok
2008 chce Ministerstvo pro místní rozvoj zajistit pro program PANEL ze státního rozpočtu 2 miliardy korun.

Hlavním důvodem jednání představitelů SČMBD s vedením Ministerstva pro místní rozvoj byl propad ve státní podpoře programu PANEL v letošním roce. „Chtěli jsme slyšet jasnou odpověď, protože úroveň podpory v letošním roce je neuvěřitelně nízká,“ říká předseda SČMBD Ing. Vít Vaníček. Státní fond rozvoje bydlení totiž vyčlenil ve svém plánu na rok 2007 pro podporu programu PANEL pouze 700 milionů korun, což je méně než polovina finančních prostředků vynaložených v roce 2006. „Přitom zájem vlastníků panelových domů o podporu z programu PANEL loni stoupl téměř pětinásobně oproti předchozím letům. Navíc úspěšné rozsáhlé rekonstrukce panelových domů bytovými družstvy ve Svitavách, v Orlové, na Vysočině či třeba v severočeských městech jasně ukazují, že družstva se o své domy umějí postarat,“ komentuje situaci Vít Vaníček.

Nedávné nešťastné zranění malého chlapce, na kterého v Liberci spadl kus betonu z poškozeného balkonu, rozpoutalo v médiích diskusi, zda jsou či nejsou panelové domy ve špatném technickém stavu. „Za bytová družstva můžeme odpovědět, že technický stav těchto domů je špatný a velmi vážný,“ uzavírá Vít Vaníček. I proto mají družstevní vlastníci domů takový zájem o rekonstrukce a o podporu, která se státu bohatě vyplatí.

František Tlapák
manažer vnitřní a vnější komunikace
GSM: (+420) 608 967 239
e-mail: frantisek.tlapak@scmbd_cz (frantisek.tlapak@scmbd_cz?subject=)

Nahoru