Přidat stránku pod názvem:

Protikorupční linka na Ministerstvu pro místní rozvoj

Starostové a zastupitelé měst a obcí mají v rukách novou zbraň proti korupci. Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR (SMO ČR) zprovoznilo "Zelenou telefonní linku" umožňující přímý a rychlý kontakt mezi pracovníky ministerstva a Svazu.

Přestože je linka určena starostům a zastupitelům, v odůvodněných případech může posloužit i dalším občanům či subjektům - tedy například bytovým družstvům.


"Pokud budou mít představitelé některého z vašich členských družstev podezření na korupční jednání, například pokud jim bude někdo slibovat, že jim na ministerstvu zajistí dotaci, mohou si na této lince pravdivost jeho slov prověřit. Určitě je nikdo neodmítne jen proto, že nepracují na radnici nebo ve státní správě. Ale primárně je linka opravdu určená jen pro starosty, zastupitele a státní nebo ministerské úředníky," upřesnila pro SČMBD mluvčí ministerstva Radka Burketová.

Zelenou linku s číslem 234 709 709 provozuje Svaz měst a obcí. Ten předá každé oznámení ministerstvu pro místní rozvoj, které celou záležitost prošetří a učiní zápis o výsledku.

František Tlapák
manažer pro vnitřní a vnější komunikaci

 

Nahoru