Přidat stránku pod názvem:

Panelový fenomén aneb Bydlení v panelácích je trendy

Ty tam jsou časy, kdy byt v paneláku byl vysmívanou adresou. Dávno tomu, kdy si museli obyvatelé nově vznikajících satelitních sídlišť připadat jako vyděděnci žijící doslova na okraji společnosti, na periferiích měst, městeček a obcí po celé republice.

V dnešní době je byt v panelovém domě pro mnohé z nás vzorem bezproblémového a komfortního bydlení. Snad i proto pořádá společnost Incheba Praha od příštího roku novou specializovanou výstavu s názvem PANELOVÝ DŮM A BYT 2007 s podtitulem Panelový byt – vhodné místo pro život i v 21. století, která se koná ve dnech 22. - 24.2.2007 na Výstavišti Praha - Holešovice.
Podobně tématicky zaměřených akcí se v průběhu každého roku koná v různých místech naší republiky několik. Zatím žádná ale nepřekročila svým významem hranice svého regionu. Je otázkou, jestli se to výstavě PANELOVÝ DŮM A BYT 2007 podaří, do určité míry to může být i na nás všech, na členech Svazu českých a moravských bytových družstev, na družstevnících jako takových. Všichni totiž máme možnost přijít nejen jako návštěvníci, tedy konzumenti výstavy, ale můžeme se stát i jejími aktivními účastníky.

SČMBD se stal – jak je jeho dobrým zvykem v podobných případech – odborným partnerem výstavy. V praxi to především znamená, že máme prostor pro prezentaci kvalitních výsledků naší práce, zkušeností, možnost v dobrém smyslu slova pochlubit se. A sami dobře víte, že témat máme víc než dost – tu zdařilá revitalizace, jinde skvělé ekonomické dopady zateplení pláště budov a výměny oken, u velkých družstev třeba úspěšné provozování správcovské činnosti. O tom všem můžete na pódiu přednáškového centra výstavy promluvit právě Vy. Stačí se přihlásit, osobně se postarám o to, aby program členů SČMBD byl kvalitní a vyvážený.

Žijeme v časech, kdy MÍT byt - v podstatě jakýkoli, jen ho ale mít, nepronajímat si ho - je pro řadu našich spoluobčanů vysněným cílem. Řada průzkumů z posledních měsíců a let ukazuje, že se názor veřejnosti na panelové domy a byty v nich radikálně mění. Výhody jednoznačně převažují nad nevýhodami, navíc odstranitelnými. A právě ty odstranitelné nevýhody, nebo řekněme slabší stránky panelových domů jsou hlavním tématem výstavy PANELOVÝ DŮM A BYT 2007. O nich se ostatně bude mluvit také na odborné konferenci CEEERES 07´ (Central European Energy Efficiency and Renewable Energy Sources Conference), která se věnuje především otázkám spojeným s úsporami energie a obnovitelnými zdroji. Jednotlivé přednáškové bloky se budou věnovat:

  • nové národní legislativě v hodnocení potřeby energie (zákon 406/2006 Sb. a jeho prováděcí vyhlášky);
  • financování revitalizace panelových domů (národní a evropské dotační tituly, úvěrování, reálné a fiktivní úspory dané revitalizací…);
  • provozní zkušenosti s revitalizací panelových domů;
  • technické aspekty revitalizace (požární hledisko, zateplování, větrání, elektroinstalace, výtahy…);
  • legislativa spojená s revitalizací a užíváním bytových domů.Centrem dění veletrhu bude ukázkový byt 3+1 vybudovaný ve veletržním paláci v měřítku 1:1. Právě v něm – a na jeho součástech – bude probíhat hlavní část prezentace možností a technologií spojených s moderním bydlením v panelácích. Mezi vystavovateli najdete přední zástupce firem nabízejících izolační technologie, výtahy, střechy, financování rekonstrukcí, správu budov a podobně. Na jednom místě tak budete mít příležitost získat veškeré potřebné informace a zkušenosti.

Součástí výstavy budou také soutěže o hodnotné ceny – například rekonstrukci bytového jádra, výměnu oken v bytě nebo instalaci bezpečnostních vstupních dveří bytu.

Svou podporou akci zaštiťují kromě Svazu českých a moravských bytových družstev také partneři Česká spořitelna a Poštovní spořitelna, Hospodářská komora ČR, Státní fond rozvoje bydlení, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků a další.

Podrobnější informace najdete v přiloženém souboru.

František Tlapák
manažer pro vnitřní a vnější komunikaci SČMBD

PanelDumAByt2007_POZV.pdf Panel Dum A Byt 2007_POZV.pdf (1,64 MB)
 

 

Nahoru