Přidat stránku pod názvem:

Svaz českých a moravských bytových družstev je zájmovým sdružením bytových družstev a společenství vlastníků jednotek s působností v celé České republice. Svaz zastupuje členská družstva v jednáních s Vládou ČR, Parlamentem ČR a dalšími státními i nestátními orgány a organizacemi. Je členem mezinárodních družstevních organizací a udržuje styky se zahraničními institucemi obdobného typu. V současné době členové svazu vlastní či spravují cca 650 000 bytových a nebytových jednotek, což je 18% všech bytů v ČR. Mimo správy vlastních bytů a domů členská družstva vykonávají správu pro cca 13 tisíc společenství vlastníků jednotek. Svaz je tak prostřednictvím svých členů největším organizovaným správcem bytových domů v ČR.

Novinky

15

03

2023

Otázky a odpovědi

Autor Ing. Lenka Haráková

V E-knihovně ekonomického oddělení byla aktualizována rubrika  Otázky a odpovědi

1

03

2023

Energetická chudoba trápí až milion občanů Česka. Poslankyně a poslanci navrhli, jak ji řešit

Autor Martin Hanák

Praha, 14. února 2023 – Pirátská poslankyně a místopředsedkyně Výboru pro životní prostředí Klára Kocmanová z důvodu naléhavosti problému energetické chudoby dnes k tématu uspořádala konferenci v prostorách Poslanecké sněmovny. „Drahé ceny energií zasahují především nejchudší sociální vrstvy, tento problém je třeba okamžitě řešit. Konference byla právě proto zaměřená na systémové příčiny energetické chudoby v Česku a její možná řešení se zaměřením na specificky ohrožené cílové skupiny,” představila koncepci setkání Kocmanová. Akce se uskutečnila pod záštitou předsedy Výboru pro sociální politiku Víta Kaňkovského (KDU-ČSL) a předsedkyně Výboru pro životní prostředí Jany Krutákové (STAN).

22

02

2023

Webinář k novinkám v legislativě a dotacích pro obnovitelné zdroje energie ve veřejných budovách a bytových domech

Autor Martin Hanák

Komora OZE  Vás zve na bezplatný webinář, který se uskuteční dne 2. března 2023.

13

02

2023

Dotazník k výzkumnému projektu pro rozvoj komunitní energetiky

Autor Martin Hanák

SČMBD spolupracuje na projektu podpory rozvoje komunitní energetiky. Prosíme o dobrovolné vyplnění stručného dotazníku, který najdete dále v článku. 

6

02

2023

Aktualizace a doplnění E-knihovny v ekonomické oblasti

Autor Ing. Lenka Haráková

E- knihovna včetně daňových a jiných právních předpisů byla aktualizována a doplněna o novou rubriku Ekonomika bytového družstva, kam byla zařazena např. problematika dispozic s uvolněným bytem, vypořádacího podílu, podílu na zisku a pořízení bytů.

Všechny novinky